ОСТАННІ НОВИНИ:
Блоги
Відомий український журналіст Роман Реведжук на своїй сторінці в фейсбук на основі посту своєї землячки з Прикарпаття, яка підписала свою фотографію російською мовою, емоційно звернувся до тих, хто знецінює рідну мову русизмом:
Людина, котра родилась на Гуцульщині, коли ходила в мою рідну школу, де в мої шкільні роки не викладали російську. Космач в народі називають столицею бандерівщини, а молоді люди підписують фотографії російською.
Реведжук каже, що не робить акцент на конкретній людині, бо спостерігає цю тенденцію давно. Бо такі люди шукають ворогів у сусіда, а самі ворогують з найріднішим.
Гадаєте так модно? Ні, навіть не модно, коли ви ділитесь картинками з цитатами Ніцше, Дойла чи Далай Лами. То дебільно. По причині того, що ці автори ніколи не знали російської. Погоджуюсь є гарні мотиваційні тексти. Та хіба трудно перекласти їх на українську і розповсюджувати своєю рідною мовою.
Люди схаменіться! Доки Ви будете знецінювати свою мовою русизмом, до тих пір сюди приходитимуть ворог, для того "чтоб защитить русскоязичноє населениє". Агов, Вам мало кровопролиття? Ви звинувачуєте президента у війні яку він не починав. А власне почали такі безхребетні, подібні до цієї особини з гуцульщини - з мого рідного Космача. Мені трудно підібрати слова. Сором. Стид. Ганьба - наголошує журналіст
Також він приводить приклад дітей Луганщини, бо коли під час поїздки був в зоні АТО, бачив, як вони у початкових класах розмовляють українською.
А Вам мало війни? Ви думаєте що як у Вас спокійно, то можна понтуватися тим, що ви завчили якихось три слова блекотання російською? У той час, як не можете скласти речення своєю рідною? Ви невігласи. І мені стидно, що я живу у одній країні з такими люмпенами.
Сядьте на потяг, поїдьте на Схід, гляньте розбомблені домівки. Підіть в лікарню, гляньте на діток з відірваними кінцівками. Може хоч щось поміняється. Бо такі як Ви, приведете у мій рідний край ворога, який зробить те, що зробив на Донбасі та в Криму "защищая русскоязичноє населениє"".
А наостанок журналіст пообіцяв листаючи стрічку новин, всіх тих хто буде писати російською мовою, соромити їх. Та запевняє, що свідомо не висуває категоричних претензій російськомовних зі Сходу, хоча не зовсім згоден з ними стосовно "мне так удобно в биту".
Кожен прийде до цього сам у відповідний час. Терпіння, час і обставини змінюють свідомість, наголошує журналіст.
#Роман_Реведжук, #журналіст, #Космач, #гуцульщина, #мова

ОСТАННІ НОВИНИ:

РЕКЛАМА

ПЕРША УКРАЇНСЬКА НЕЗАЛЕЖНА МЕДІА ПЛАТФОРМА___ Суспільно-політична газета "Київ З Перцем"
FIRST UKRAINIAN INDEPENDENT MEDIA PLATFORM _______Social-political newspaper "Kyiv With Pepper" ______2014