ОСТАННІ НОВИНИ:
Три десятки експертів, серед яких були економісти, політологи та журналісти, визначили п'ятірку головних реформаторів країни серед діючих і колишніх державних топ-чиновників і топ-менеджерів. Журналісти опитали представників бізнес-асоціацій, політологів, економічних журналістів, попросивши їх назвати імена чиновників і державних топ-менеджерів, які краще за інших впоралися зі справою модернізації підпорядкованих їм сфер.
Таким чином вийшов рейтинг реформаторів у якому перше місце посіла очільниця Міністерство охорони здоров'я України.
#Перше_місце - в. о. міністра охорони здоров'я (з липня 2016 року) Уляна Супрун. 18 грудня Супрун впровадила масштабну медичну реформу і ввела інститут сімейних лікарів. Вже 23 млн українців - більше половини населення країни - підписали декларації з сімейними лікарями. Причому 76 % з підписантів, за даними опитування соціологічної групи Рейтинг, задоволені своїми лікарями. На сьогодні медреформа виглядає найбільш масштабним (і найуспішнішим) проектом подібного роду в країні. Про її ефекті говорить хоча б те, що вона розколола медичний світ на прихильників Супрун і супротивників. А ще в. о. міністра не дала померти нововведенню - закупівлі державою ліків через міжнародні організації, - йдеться в дослідженні.
#Друге_місце - глава НБУ (з червня 2014 року по березень 2018-го) #Валерія_Гонтарєва. Гонтарєва вилучила з банківської системи 92 фінустанови, частина з яких, за даними експертів, фінансувала інтереси їх власників або відмивала гроші, а Національний банк України з її подачі посилив регулювання. Таким чином, якщо в 2014 рік у країні було 180 банків, то на сьогодні їх кількість скоротилася до 77. А ще Гонтарєва відмовилася від фіксованого курсу нацвалюти. Підсумком стало різке падіння гривні в лютому 2015-го, але вже в березні курс вирівнявся на рівні 21,15 грн/$. За наступні чотири роки гривня втратила ще 33 %, але тепер впевнено тримається на плаву, - повідомляють журналісти.
#Третє_місце - глава НАК Нафтогаз України Andriy Kobolyev. На думку експертів, Коболєв перетворив постійного боржника Нафтогаз України - Naftogaz в найбільш великого платника податків країни. Глава держмонополії, як уточнюють енергоексперти, провів диверсифікацію поставок газу з Європи, відкрив імпорт природного газу для різних учасників ринку. Також компанія вплуталася в судову війну з російським гігантом Gazprom, зумівши не тільки скасувати вигідні виключно Росії схеми поставок їх газу, але і домогтися багатомільярдного штрафу для монополії з РФ.
#Четверте_місце - заступник міністра економіки Max Nefyodov. Головне, з чим Нефьодов за час роботи у Міністерство економічного розвитку і торгівлі України, увійде в історію України, - впроваджена його командою система держзакупівель ProZorro, яка запрацювала з кінця 2015 року. Роль Нефьодова у цьому процесі була дуже великою. ProZorro стала шоком для всіх тих, хто роками заробляв на тіньових держзакупівлях: тепер усі дані про торги та їх хід відкриті. Економія коштів держбюджету від подібної прозорості склала близько $1,54 млрд, або 1,4 % ВВП в рік. Тепер через ProZorro держава навіть почала продавати об'єкти малої приватизації.
#Пяте_місце - міністр фінансів з квітня 2016 року по червень 2018-го Alex Danylyuk. Ключове досягнення Олександра Данилюка на роботі у Міністерство фінансів України - впровадження автоматичного повернення податку на додану вартість (ПДВ): ця норма запрацювала з весни 2017 року. Раніше чиновники затягували повернення ПДВ підприємцям-імпортерам, створюючи тим самим відмінне поле для хабарництва і маніпулювання. Корупційне навантаження на бізнес від схем з цим податком становило, за оцінками експертів, близько 10 млрд. грн. на рік.
Такі дані опубліковано у виданнях Новое Время та Інтернет Агенції УНІАН.

ОСТАННІ НОВИНИ:

РЕКЛАМА

ПЕРША УКРАЇНСЬКА НЕЗАЛЕЖНА МЕДІА ПЛАТФОРМА___ Суспільно-політична газета "Київ З Перцем"
FIRST UKRAINIAN INDEPENDENT MEDIA PLATFORM _______Social-political newspaper "Kyiv With Pepper" ______2014