ОСТАННІ НОВИНИ:

Як і писав в попередньому матеріалі про подвиги які зробили в напрямку реформування медицини, як «папєреднікі» так і «прішествєннікі» - «Жити_по_новому»…

У листопаді 2013 року пішли перші реформаторські впровадження в галузі охорони здоров'я, зокрема в Києві.
Так на базі центральної районної поліклініки Деснянського р-ну м. Києва було створено новий суб'єкт господарювання - «Комунальне некомерційне підприємство «Консультативно-діагностичний центр» Деснянського р-ну м. Києва разом з 6 філіями (раніше відділення районних дорослих та дитячих районних поліклінік Деснянського р-ну м. Києва).

Керуючись офіційною інформацією Головне управління статистики м. Києва і згідно Наказу управління охорони здоров'я РДА Деснянського р-ну м. Києва від 11.11.2013р. №166 «Про затвердження розподілу населення за новоствореними КНП «ЦПМСД» та «КДЦ» Деснянського р-ну м. Києва», Наказу управління охорони здоров'я РДА Деснянського р-ну м. Києва від 19.12.2013р. №190 «Про затвердження розподілу населення за новоствореними КНП «ЦПМСД» та «КДЦ» Деснянського р-ну м. Києва на 2014 рік» «Комунальне некомерційне підприємство «Консультативно-діагностичний центр» Деснянського р-ну м. Києва разом з 6 філіями після реформування (офіційно?) почало обслуговувати загальну численність 364 163 населення Деснянського р-ну м. Києва із них:

КНП «КДЦ» Деснянського р-ну м. Києва (вул. Закревського 81/1) - 92 373 дорослого населення;

філія №1 (пр-т Маяковського 32Б) - 55 700 дорослого населення (орендує приміщення);

філія №2 (вул. Т. Драйзера 19) - 62 000 дорослого населення (орендує приміщення);

філія №3 (вул. Матеюка 3) - 75 050 дорослого населення (орендує приміщення);

філія №4 (вул. Вигурівський 4 ) - 33 880 дитячого населення (орендує приміщення);

філія №5 (пр-т Маяковського 18а) - 26 160 дитячого населення (орендує приміщення);

філія №6 (вул. Курчатова 18а) - 19 000 дитячого населення (орендує приміщення);

КНП «КДЦ» Деснянського р-ну м. Києва надалі «Підприємство з філіями» почало забезпечувати дорослому і дитячому населенню Деснянського р-ну м. Києва спеціалізовану медичну допомогу маючи в своїй структурі: хірургічні відділення з операційними та денними стаціонарами, урологами, хірургами-онкологами, жіночі консультації з денними стаціонарами, відділення терапевтичної стоматологія, відділення ортопедичної стоматології, зубопротезні лабораторії з виготовлення зубних виробів і протезів, відділення діагностики, відділення лабораторної діагностики, рентгенологічні відділення, фізіотерапевтичні відділення, відділення вузьких спеціалістів(кардіологи, гастроентерологи, лор-лікарі, офтальмологи та інші), районні травмпункти, єдиний міський пункт невідкладної стоматологічної допомоги.

медицинаПровівши детальне вивченя матеріалів документів, стає зрозуміло наступне:

Згідно листа №033-2074 від 11.09.2015р в.о. начальника Управління охорони здоров'я Деснянської районної в місті Києві державної адміністрації вказує, що «Комунальне некомерційне підприємство «Консультативно-діагностичний центр» Деснянського р-ну м. Києва має статус бюджетної установи і утримується за рахунок коштів міського бюджету. (Копія додається)

Директором КНП «Консультативно-діагностичного центру» Деснянського р-ну м. Києва під час «режиму Януковича» без проведення конкурсу в порушення норм чинного законодавства України був призначений з 23.10.2013р. на 2 роки за контрактом Юрій Лимар.

Під час виконання повноважень т.в.о. голови Деснянської районної в м. Києві Державної адміністрації Онофрійчук В.М., який був під час режиму Януковича заступником голови Деснянської районної в м. Києві Державної адміністрації і приймав участь у призначенні Лимаря Ю.В. першого разу. Юрій ЛимарРозуміючи тодішню специфіку роботи по призначенню керівників, так званих «своїх людей», Онофрійчук В.М. маючи певну фінансову вигоду від Лимаря Ю.В. самостійно видає розпорядження від 21.10.2015р. №582-к переукладає знову новий контракт «на 3 роки продовження контракту» директора Комунального Некомерційного Підприємства «Консультативно-діагностичного центру» Деснянського р-ну м. Києва Лимарю Ю.В. з 24.10.2015р. і знову з порушення норм чинного законодавства України, тільки на підставі заяви Лимаря Ю.В. і подання від 15.10.2015р. № 102/8321начальника Управління охорони здоров'я Деснянської районної в м. Києві Державної адміністрації. Водночас Деснянська районна в м. Києві Державна адміністрація на лист від 23.09.2015р. маючи письмову відмову Департаменту охорони здоров'я КМДА і не отримала погодження заступника голови КМДА відповідно до розподілу обов'язків та першого заступника голови КМДА щодо подовження укладеного раніше контракту з директором КНП «Консультативно-діагностичного центру» Деснянського р-ну м. Києва Лимаря Ю.В., згідно розпорядження Київського міського голови від 16.09.2015р. №640 «Про внесення змін до розпорядження Київського міського голови від 15.07.2013р. №118 «Про порядок призначення та звільнення керівників підприємств, установ та організацій, що належать до комунальної власності територіальної громади міста Києва». Мед КМДАКрім того, незважаючи на розпорядження Деснянської районної в м. Києві Державної адміністрації від 19.08.2015р. №448к Лимаря Ю.В. притягнуто до дисциплінарної відповідальності у вигляді оголошення догани. Для вжиття заходів реагування Департаментом охорони здоров'я КМДА листом від 29.09.2015р. № 061-11123/06.01 надіслав зазначену довідку від 24.07.2015р про перевірку КНП «Консультативно-діагностичного центру» Деснянського р-ну м. Києва до управління з питань запобігання та протидії корупції апарату виконавчого органу Київської міської ради (КМДА), одночасно відкриті кримінальні провадження №42015100030000085 (ст. 364 ч.1) , №12016100030002965 (КК України ст. 366 ч. 1), №12015100030010696, (КК України ст. 271 ч.2), №120015100030004032 (КК України ст. 172 ч. 1), №12016100030014276 (КК України ст. 366 ч. 1), № 12015100030012825 (КК України ст. 356) і внесенні в ЕРДР по керівництву КНП Підприємства «Консультативно-діагностичного центру» Деснянського р-ну м. Києва.
В принципі і зараз нічого не помінялося, в призначенні керівників, крім прізвищ - схеми ті самі.

Мед КМДА2Як вже раніше писав про ТМО «Київська стоматологія», де медики-стоматологи, за свій кошт купляють всі розхідні матеріали, та при цьому їх змушують платити за те що вони там працюють так званий «місячний план». Після двохрічної нелегкої боротьби, одна з клінік ТМО «Київська стоматологія» вже не платить жодних планів, більше того, створили «первинну незалежну профспілкову організацію» і мають трохи спокою. Але наголошую, то був час нелегкої боротьби, де лікарям котрі непогодились з свавіллям свого керівництва, погрожували не тільки хвільненням, а й фізичними розправами, після чого одіозного директор Юрія Пуденка було звільнено.
Повертаючись до цієї ситуації, а вона нічим не відрізняється як в ТМО «Київська стоматологія», хіба за своїм масштабом більша в декілька разів.

Директором КНП «КДЦ» Деснянського р-ну м. Києва Лимарем Ю.В. за підтримки Начальника УОЗ РДА Деснянського р-ну м. Києва розроблена схема по вимаганню з населення Деснянського району і мешканців міста Києва грошей. Впроваджено незаконний наказ директора від 13.11.2013р. №14. «Про застосування тарифів по платних послугах, що надаються КНП «Консультативно-діагностичним центром» Деснянського р-ну м. Києва і 6 філіями, де визначені самим директором, незаконні тарифи за надання медичної допомоги та послуг населенню районна і мешканцям міста в КНП «КДЦ» Деснянського р-ну м. Києва і 6 філіями. За цими тарифами працюють касові апарати у всіх 6 філіях НКП «КДЦ» Деснянського р-ну м. Києва. Відсутня можливість вільного ознайомлення пацієнтами з тарифами, затвержені директором у КНП«КДЦ» Деснянського р-ну м. Києва і 6 філіях на стоматологічні та діагностичні послуги. Згідно чинного законодавства України всі зароблені кошти (гроші) комунальним некомерційним підприємством вважаються державними. Тарифи на послуги повинні узгоджуватись з органами місцевої влади КМДА, затверджуватися в Управлінні охорони здоров'я та відділі цін РДА Деснянського р-ну м. Києва (тобто є державними цінами і не можуть змінюватись керівництвом підприємства).

В ході реорганізації міських поліклінік в комунальні некомерційні підприємства підчас медичної реформи було розпочата директором КНП «КДЦ» Деснянського р-ну м. Києва Лимарем Ю.В. за підтримки начальника УОЗ РДА Деснянського р-ну м. Києва Вернигором Д.О. незаконна систематична руйнація вторинної безкоштовної медичної допомоги в КНП «КДЦ» Деснянського р-ну м. Києва доступної, якісної стоматологічної і невідкладної стоматологічної, вузьких спеціалістів медичної допомоги, лабораторних і діагностичних обстежень мешканцям Деснянського р-ну м. Києва і міста Києва і створення корупційних економічних схем в незаконному отриманні грошей з населення Деснянського р-ну м. Києва і розкраданням бюджетних (державних) коштів.

За усним розпорядженням директора Лимаря Ю.В. по філіям «Підприємства» який встановив для лікарів акушерів-гінекологів, стоматологів, стоматологів-хірургів, діагностичні дослідження філії №2 КНП «КДЦ» Деснянського р-ну м. Києва. фінансову межу на отримання благодійних внесків з населення району, мешканців м. Києва та громадян України (прикладом є за поставлення на облік вагітних в жіночу консультацію, потрібно нести в касу суму 200-350 гр., тільки після цього зав. філією підписує заяву вагітній. За ендоскопічне обстеження шлунку 100 гр. електроенцефалографію єдину на районі 250 гр.)

Лікарям стоматологам філії, встановлено межу на день мінімальну суму коштів, яку вони повинні здати в касу філії в день, якщо лікар стоматолог має повну ставку - це складає 500 гр. на день, якщо на 0,5 ставки 250 гр. на день. Ця межа встановлена для лікарів стоматологів як на безкоштовному, так і на платному прийомі. При проведенні стоматологічної послуги, лікарі стоматологи самі беруть гроші згідно тарифів, які незаконно затвердив директор Лимарь Ю.В. від пацієнта за лікування, а потім самі платять в касу філії меншу суму, не вказуючи деякі маніпуляції, або як благодійний внесок 50 гривень, фіскальні чеки вони забирають собі, після цього звітують завідуючому стоматологічним відділенням, який збирає кошти для директора Лимаря Ю.В. за їхню роботу. Якщо порахувати загальну кількість ставок лікарів стоматологів тільки 3 відділень філії №2 (34,75 ставки) виходить гарна благодійна сума від мешканців Деснянського р-ну м. Києва ( 34,75 ст. *500 гр. в день і на 23 робочих дні = 400 тисяч гривень в місяць, тільки однієї філії №2). Якщо порахувати роботу 6 філій тільки лікарів стоматологів то виходить, що незаконна благодійна сума від мешканців Деснянського р-ну м. Києва повинна складати тільки за стоматологічні послуги більше 1 500 000 гр. в місяць в касу КНП «КДЦ» Деснянського р-ну м. Києва не враховуючі інші структурні підрозділи.

Спілкуючись з головою профспілкової організації цього закладу Оленою Самисько, заглибившись у вивчення документів, котрі є в неї на руках стає зрозумілим, що директор Лимарь Ю.В. незаконно перепланував у вересні 2014р. частину підвальних приміщень в КНП «ЦПСД №2» Деснянського р-ну м. Києва де знаходиться філія №2 КНП «КДЦ» Деснянського р-ну м. Києва (вул. Т. Драйзера, 19), придбав і встановила відповідне обладнання, не за призначенням, використовує у своїх інтересах комунальне майно. Проводить постійну закупівлю з бюджетних коштів витратних матеріалів для виробництва і постійної роботи підпільної зубопротезної лабораторії філії №2 Підприємства де завідуючий Васін О.Ю., яка виготовляє зубні коронки і зубопротезні вироби. Використовує зубопротезна лабораторія філії №2 КНП «КДЦ» Деснянського р-ну м. Києва без лічильників на електроенергію і водопостачання, а це сплачується з бюджетних коштів КНП «ЦПМСД №2» Деснянського р-ну м. Києва. НахатакянПостійна робота зубопротезної лабораторії філії №2 Підприємства починалася з вересня 2014р. і директор Лимарь Ю.В. отримує незаконний дохід з підпільного виготовлення і продажу зубопротезних виробів для протезування в ортопедичній стоматології у філіях Підприємства обслуговуючи загальну численність 364 163 населення Деснянського р-ну м. Києва з отриманням незаконного обігу на загальну суму враховуючи кількість робочих місць в підпільній зубопротезній лабораторії біля 1 450 000 - 2 000 000 гр. в місяць. За словами голови профспілки, контролює особисто роботу в підвальному приміщенні незаконної зубопротезної лабораторії філії №2 Підприємства завідуючий філією Нахатакян Серго Апетович.

Фіксується директором Лимарем Ю.В. надходження зароблених державних коштів з філій в центральну касу КНП «КДЦ» Деснянського р-ну м. Києва меншої суми, а інша сума йде в кишені таких «реформаторів». Враховуючи статистичний звіт за 6 місяців 2016р. районного інформаційно-аналітичного відділу (м. Київ, вул. Закревського, 81/1 завідуюча відділом Гоголь Тетяна Іларіонівна) Залучено коштів закладів охорони здоров'я Деснянського р-ну м. Києва за 1 півріччя 2016р. КНП «Консультативно-діагностичний центр» Деснянського р-ну м. Києва: бюджетних коштів - 45 734 158 гр., позабюджетних коштів - 8 183 873 гр. Виходячи з вище наведеної інформації корупційних економічних схем в незаконному отриманні грошей з населення Деснянського р-ну м. Києва і розкраданням бюджетних (державних) коштів стає смутно на душі. Адже кожен з нас мріє отримувати якісне медичне обслуговування, а виходить поки ми мріємо, черговий «лимарь» кладе в кишеню та передає «нагору» товстеньку суму.

В цьому «реформаторському» проекті, появилися також незгодні з схемами, зрозуміло, що це тільки початок, як показала практика цей процес довгий, адже в нашій державі керують ті хто мали б сидіти в тюрмах як мінімум за шахрайство. Та не будемо покладати рук каже голова профспілки Олена Самисько, взялися значить маємо дійти до кінця.
Далі буде…

Незалежний журналіст

Роман Реведжук


ОСТАННІ НОВИНИ:

РЕКЛАМА

ПЕРША УКРАЇНСЬКА НЕЗАЛЕЖНА МЕДІА ПЛАТФОРМА___ Суспільно-політична газета "Київ З Перцем"
FIRST UKRAINIAN INDEPENDENT MEDIA PLATFORM _______Social-political newspaper "Kyiv With Pepper" ______2014