ОСТАННІ НОВИНИ:

Можна довго думати що робити далі. Можна сидіти і просто чекати змін, чекати - обманювати себе і оточуючих у власній безхребетності. Але нам жити в нашій країні, тож нам і покращувати якість її життя.

Так, ситуація в країні досить складна. У країні війна, негативний демографічний приріст, в країні просто немає грошей. І здавалося б що можна змінити на краще, тим більше як це можна зробити?

Звичайно, будь-хто може сказати, для того, щоб щось змінити, потрібні в першу чергу гроші!

Можна погодитися, але основний фактор це бажання і мотивація.

Медицина - занадто багато дебатів, що і як має бути, надто багато різних точок зору, але поки все вирішують і обговорюють, час іде безповоротно і ніхто нічого не робить.

Всі прекрасно знають яка заробітна плата у лікаря. Не мені вам розповідати, що на неї жити не можна. Зарплати лікаря, не вистачить зараз навіть оплатити комунальні послуги. А що казати про середній і молодший медичний персонал?

Ситуація - плачевна, але більш плачевніше, коли всі жаліються, а робити, змінюватись, змінювати управлінську систему, банально - немає кому.

Медичний БОСС2Виходить боремось за сучасність, а живемо по принципу товариша Сталіна, який на питання: «Давайте піднімаємо зарплати вчителям і лікарям? ». Відповідав: «Вчителям - піднімаємо, лікарям-ні. Хороший лікар, прогодує себе сам, погані нам не потрібні ».

І від тоді в народі лікарям за послуги прийнято «дякувати». Люди самі несуть, або «хто скільки може», а хто не може, той несе цукерки або трохи «міцнішого». Так і появилися «клуби анонімних алкоголіків».

Близько 95% лікарів, панічно бояться це озвучувати. Боятися - що у них і це відберуть, значить саботувати будь-які інновації в медичній системі. Лікарі готові платити будь-які побори, причому слухняно і регулярно своєму керівництву, щоб не звільнили, спихаючи на то, «якось треба прогодувати свою сім'ю». Так, зручно маніпулювати людиною з вищою освітою, ітеллігентом. Він і матом не лається і з кулака дати не може. Його можна залякати - і грошові потоки у керівництва забезпечені.

Ну що, усі знають?

Про реформу охорони здоров'я говорять всі, але ніхто не може пояснити, чому ця реформа так довго йде, чи вона вже так зістарілася, що аж дійти не може. Народу за 25 років незалежності це все вже набридло.

Багато популізму, а результату на виході «НУЛЬ»! Кругом корупційні схеми, і якщо ти не в схемі - ти не керівник. Ланцюжки прості як двері, від малого до великого, а далі вгору по сходах. Я мовчу за тендери, контракти, нелегальні «платні послуги».

«Для того, щоб було всім зрозуміло і без лірики, візьму один конкретний приклад і розкладу все по поличках, щоб кожному було доступно»

- говорить один з столичних медиків лікар - гінеколог, але про неї згодом .

«Приклад - КНП «КДЦ» Деснянського району міста Києва. Де я працюю лікарем акушером-гінекологом. І я можу легко назвати своє ім'я і прізвище, тому що за два роки боротьби з системою - я навчилася в цьому не тільки жити і працювати, але і не боятися висловлювати свою точку зору. Далеко не всі люди мають свою активну позицію, яку можуть аргументувати.

На жаль для керівництва КНП «КДЦ» Деснянського району м.Києва, у мене є своя чітка позиція, яку не змогли змінити погрози моєму життю, шантаж та залякування мене моїм директором в моєму «вагітном положенні», щоб я «закрила рот »

- каже молода жінка.

Вона запевняє, що в неї є як багато хто думає, нереальна мета вдихнути життя в медицину Деснянського району столиці. Чи не красти у людей, не сидіти на «схемах» і «відкатах», а зробити якісну медичну допомогу доступною на районі для кожного. Звучить звичайно як передвиборча обіцянка, але дивлячись на те що виборів немає, а спостерігаючи як вправно перебирає стопки зібраних нею документів корупційної діяльності її керівництва, на думку спадає: «Ця жінка знає що робить і фахово підковує себе в цій боротьбі».

«Чому саме в Деснянському районі? Все просто, коли багато працюєш на одному місці-починаєш розуміти систему і як вона працює, знаходиш багато порушень, багато дій поза правовим полем. Починаючи від службового підроблення документів, розкраданні бюджетних коштів, нелегальної оренди приміщень, вимагання грошових коштів, смерті на виробництві - цей список можна продовжувати довго (відкрито 6 кримінальних справ на директора)».

Медичний БОССУ 2013 році відбулася перша частина реформи в сфері охорони здоров'я. І все поліклініки розділили на центри первинної медико-санітарної допомоги та консультативно-діагностичні центри. Є «центральний» діагностичний центр певного району, який складається з філій (вони не є юридичними особами). забезпечення консультативно діагностичного центру відбувається за рахунок бюджету. Відповідно гроші, які заробляються центром повинні доцільно і раціонально використовуватися. Та ситуація виглядає зовсім інше, в наступній порції нашої розмови, я познайомлю Вас з тою самою жінкою, котра пішла проти керівництва, згуртувавши частину медиків і продовжує нерівну боротьбу. А також в деталях розпишу, як впроваджується реформа медицини, та конвеєрна схематизація переводу коштів, з бюджету в кишені медичним босам.

Далі буде…

незалежний журналіст

Роман Реведжук


ОСТАННІ НОВИНИ:

РЕКЛАМА

ПЕРША УКРАЇНСЬКА НЕЗАЛЕЖНА МЕДІА ПЛАТФОРМА___ Суспільно-політична газета "Київ З Перцем"
FIRST UKRAINIAN INDEPENDENT MEDIA PLATFORM _______Social-political newspaper "Kyiv With Pepper" ______2014