ОСТАННІ НОВИНИ:

4 липня минулого року в рамках реформи МВС на своє перше чергування в Києві вийшли 2 тисячі копів - присягу у поліцейських на Софійській площі в столиці урочисто приймали президент Петро Порошенко і вище керівництво МВС. Після цього патрульні поліцейські з'явилися в великих містах і райцентрах, в тому числі в підконтрольних Україні містах Донбасу і Луганщини.

Треба відразу сказати, що реформа системи Міністерства внутрішніх справ, яка в свідомості пересічного обивателя чітко асоціюється з реформою міліції, назрівала давно і є однією з найбільш затребуваних. Тоді міністр акцентував, що найважливіше нововведення пов'язане зі зміною завдань: нова поліція повинна стати сервісною службою, що надає суспільству послуги з підтримки безпеки.

У той же час сама реформа всієї системи МВС оцінюється не так однозначно і має багато недоброзичливців, постійно стикаючись з величезним опором старої міліцейської машини, яку, в рамках тієї ж реформи, вже перейменували в поліцію.

Чи не одним із перших підтримував реформу та створення нової поліції громадський діяч, журналіст Роман Реведжук. Враховуючи його терпеливу та стабільну позицію, на сьогодні він бачить в реформі більшість мінусів, а намагання співпрацювати, порадити, десь комплексно вирішувати ті чи інші питання, не дали результату з новим складом. Зокрема Івано-Франківська нацполіція породила шлях закритості та безвідповідальності, якого не було від часів Януковича. При цьому позитивні відгуки проглядаються від нього щодо старого складу, який маючи досвід, увійшов в реформу і з відкритими дверима потребує громадських співпрацювань:

Я бачу зміни, бачу їх тільки в старій структурі. Бачу як міняється управління та нажаль нові молоді обличча давали більше надій, а в результаті Нова Поліція, перейшла в законсервований режим.

Сумнівався в компетентності інспекторів дорожнього руху і Сергій Сіньков, який простоявши в Івано-Франківську на аварійці пару хвилин, інспектор, яка підійшла та почала вести себе зухвало, але порадила заїхати на стоянку з іншої сторони, перетнувши суцільну лінію, тим самим пропонуючи порушити ПДР. При цьому запевняла, що цю лінію можна перетинати, бо дорожники, роблячи розмітки, просто помилилися. В одночас проігнорувавши таке саме порушення, що відбулося у них на очах, за участі більш статусного авто.

Я прийшов в поліцію з наміром дійсно міняти країну на краще. Крім того, привернула і стабільність зарплати. Може бути, в порівнянні з тими співробітниками МВС, які залишаються на міліцейській зарплати, наші заробітки і високі, але нормально жити в столиці на 8 тис. грн стає важкувато, - каже один з поліцейських.

Але як би то не було, ситуація - не безнадійна і може бути легко виправлена. Для цього потрібно лише внести точкові зміни до перехідних положень закону, якими нинішню процедуру переатестації ввести в правові рамки. Тут вже слово за парламентом і президентом, адже багато хто схильний звинувачувати саме їх в створенні такої правової колізії, яка може поховати найочікуванішу реформу України.


ОСТАННІ НОВИНИ:

РЕКЛАМА

ПЕРША УКРАЇНСЬКА НЕЗАЛЕЖНА МЕДІА ПЛАТФОРМА___ Суспільно-політична газета "Київ З Перцем"
FIRST UKRAINIAN INDEPENDENT MEDIA PLATFORM _______Social-political newspaper "Kyiv With Pepper" ______2014