ОСТАННІ НОВИНИ:

11659491_888065611248364_2788031801885165477_nЩе сім - п'ять років тому слово волонтер в Україні було настільки дивним та незнайомим, коли хтось знав що воно значить то це були світлі одиниці. В 2013 році волонтерський рух почав набирати обертів з швидкістю звуку, волонтером себе називати почав кожен з гонором, а середина 2014 року в Україні появився новий рух - "псевдоаволонтери". Так ось ті хто першими розпочали цей рух в Україні, зустрілися з проблемою псевдоволонтерства, люди котрі використовуючи чесне ім'я справедливих волонтерів-патріотів, наживались на довірі людей, та водночас паплюжили волонтерський рух. В Україні одним з перших хто розпочав пропагувати волонтерство, є звичайний українець з Макіївки, Донецької області, меценат, бізнесмен, політик Тимофій Нагорний. Створивши найбільший волонтерський корпус, заснува "Фонд волонтерів України", котрий має за мету мобілізувати українську молодь, заради здорового способу життя, заради допомоги нужденним.

BUCftu73pNcВ 2010 році, ще один, українець з гуцульщини, на той час молодий менеджер з реклами, котрого запросили очолити районну організацію Товариства Червоного Хреста України - Роман Реведжук після призначення став одним з наймолодших голів організацій в Україні. Тоді він дізнався хто такі волонтери, та активно власним прикладом пропагував волонтерство в своїй місцевості. Коли влітку 2010-го Прикарпаття затопило водою, активно працював по ліквідації наслідків, особисто відвідав майже кожну домівку Галицького району, де були підтоплення. Після підписання контракту в Європі, працюючи там не забував про волонтерство, відвідуючи дитячі будиночки, та просто бідні сім"ї. В 2014 році, одним з перших, хто озвучив ідею пофарбування мостових переходів, в патріотичні (Жовто - Блакитні) кольори, аби надати радісного та гармонійного, яркого контрасту Україні. Ідею підтримав навіть президент П. Порошенко. Після того, як почалось розростатись "псевдоволонтерство" - Роман Реведжук водночас став борцем проти цих людей, котрі на патріотичній довірі людей, паплюжили волонтерський рух та збагачувались. Коли після декількох розкритих фактів, самі кияни зібрались та заснували ГО "Всеукраїнська громадська ініціатива "Справедливі патріоти". Запропонувавши Роману Реведжук очолити її. Організація мала за мету в першу чергу викорінити псевдоволонтерів з Києва, а потім, по можливості, отримати повноваження громадського контролю спільно з МВС. Зараз активісти організації також активно спостерігають за справедливістю патріотів - волонтерів, крім того організація бере участь в різних проектах котрі несуть в собі пропаганду єдності та МИРу!
11659315_888066041248321_2027535098574099414_nНу і ще один відомий в Україні персонаж, котрий донедавна незнаючи як і більшість людей, що його діяльність також підпадає під волонтерську справу!Народний артист України Ярослав Борута - десять років організовує міжнародні фестивалі, конкурси для дітей незахищеної верстви, мотувуючи таким способом розвиток культури та мистецьких здібностей в молоді. Останній всеукраїнський проект "Галицький шлягер" який проводився в Івано-Франківську в червні 2015 року з гаслом "Захистимо Україну піснею".

Підсумовуючи весняні проекти, 5-7 липня 2015 року Івано-Франківською обласною державною адміністрацією, Фондом волонтерів України та всеукраїнською молодіжною громадською організацією «Street workout Ukraine» проведено молодіжну патріотичну акцію «Карпати єднають волонтерів».

5 липня на базу ЛОК «Верховина» з'їхались волонтери, громадські діячі з усієї України, атлети Street Workout з Польші та України, задля підтримки волонтерського руху, пропаганди здорового способу життя, об'єднання довкола ініціативи МИР в Україні. Встановлення рекорду на одній з найвищих точок України - горі Піп Іван.
11709595_913382522037527_8122047008130885920_nРозпочався захід з семінару, на якому учасники мали можливість познайомитись між собою та з оргкомітетом, обговорити напрямки волонтерського руху в Україні. Підводячи підсумки проведення всеукраїнського конкурсу зарядок в рамках акції "Пліч о Пліч" - президент "Фонду волонтерів України" Тимофій Нагорний подякував всім хто допомагав організації проведення зарядок в різних регіонах україни. Зокрема в Івано - Франківській області яка отримала друге місце в Україні, співорганізатори Народний артист України Ярослав Борута, громадський діяч, журналіст Роман Реведжук, радник голови Івано-Франківської ОДА Геннадій Микитка

Під час вечірньої концертної програми волонтери ознайомились з традиціями гуцульського краю та побачили гуцульське весілля. Гуцули радісно зустрічали волонтерів, після привітального слова Тимофію Нагорному вручили на рушнику хліб та сіль від імені гуцульської общини.

20400_913191982056581_2945718326728650982_n6 липня більше 100 учасників акції піднялись на гору Піп Іван. Після спільного виконання Гімну України, на висоті2020,5 метрів, атлети Street Workout зробили 24 віджимання на брусах, таким чином встановивши рекорд. Під звуки гуцульських інструментів атлети демонстрували усім присутнім різноманітні силові вправи, вражаючи своєю силою та майстерністю. Усі учасники в повній безпеці повернулися до місця сходження.

Захід пройшов в надзвичайно теплій та дружній атмосфері. Волонтерів об'єднував командний дух та позитивні враження.

Підсумовуючи хочеться добавити найбільша кількість організаційних моментів лягла на плечі волонтерів, жоден з політиків, бізнесменів, дипломатів не взяв участі, адже кожен за словами Тимофія Нагорного зайнятий своїми справами, підготовкою до виборів, саморекламою і не більше власне ось що він написав у своєму фейсбуці:

Черная ГОРА!!!

6 июля 2015 года наивысший горный массив Украинских Карпат, Черногорский хребет принимал "Светлячков". Более 100 самых позитивных поклонников активного отдыха со всей Украины покоряли гору, на вершине которой легендарный Довбуш победил «Черную беду». Искренне надеюсь, что после нашего восхождения черная беда покинет Украину и в стране наступит Мир и Порядок. Во всяком случае мы показали Богу, что хотят большинство украинцев, 3-х метровые буквы МИР ему были видней с высоты 2028…

Я считаю, что каждый украинец может найти как минимум пару выходных в жизни, чтобы попасть в удивительное место на нашей планете, Карпаты, где природа поражает своей первозданной красотой и уникальными ландшафтами. Альпийские луга, хвойные леса, реки, озера, водопады и красивенные горные вершины, где даже летом лежит снег и цветет «Червона рута»…

11665598_913774775331635_2213869161445626122_nВ честь нашего приезда Гуцулы устроили настоящий праздник и мы приобщились к самобытной живой культуре и к потрясающим традициям. Пообщались с искренними, радушными, гостеприимными и мудрыми людьми, которые меня, русскоговорящего украинца встречали хлебом-солью. Накормили бограчем, баношом, брынзой и научили играть на трембите.

Мы в свою очередь, попытались объединить народный фольклор и Воркаут. Наши спортсмены выступали и устанавливали рекорд под живую музыку Гуцулов на вершине «Поп Ивана». Это незабываемо!!! Жаль, что нашим СМИ это не интересно и бизнесменам с депутатами не до сплоченности нации. Все заняты конфликтом, выборами, обогащением, а те, кто выступал и выступает за МИР на скамейке запасных…
Також подібно висловився в своєму фейсбуці відомий громадський діяч, журналіст, волонтер Роман Реведжук який розкритикував політиканів та звинуватив їх в роз'єднанні країни своїм самодурством. Також він наголосив на тому що крім самопіару вони людям нічого не допомагають, а все як і трималося так і тримається на волонтерах і насамкінець, він подякував людям:

Покоривши Чорногірський хребет ми тільки набираємо темпів!

0H5qBOXImGkТак звичайно ми все зможемо, самотужки, власними силами - бо жодному політику нецікаво зараз грати в режимі МИРу та об'єднувати суспільну думку.

Я повідомив про акцію "Карпати єднають Волонтерів" трьох міліонерів по моїх даних (можливо вони вже й міліардери), але то не суттєво - ті хто "чесно" заробили. От знаєте, якщо колись вони брехали солодко і міг слухати, то зараз слухати не хочеш, боїшся що стошнить.

Нецікаво політиканам займати позицію розвитку - цікаво заробляти гроші, робити проекти котрі приносять політичні дивіденти. А є такі, котрі отримують "оргазм" від того коли дивляться на себе в телевізор - до таких також звертався, але їм тоже нецікаво.

Слова зайві…

Друзі, і всі хто підтримував, я хочу просто вам подякувати за те що Ви були "Пліч о Пліч" і разом додавали сили духу.
Ми це зробили!
По особливому хочу подякувати Тимофію Нагорному - друже хочу подякувати Богу за знайомство з тобою, хочу подякувати тобі за твоє терпіння, за твої зусилля та цілеспрямованість.

Ти йдеш до цілі впевнено, крок за кроком і даєш можливість вчитись іншим, тому я молюсь за тебе і за всіх хто допомагає добрими справами!

Звичайно ми з терпінням дочекаємось поки впаде стіна політикантства і запанує в Україні справедливість, прозорість, відповідальність!

Дякую Вам люди за те що Ви є!

Матеріал використано частково з сайту Міністерства молоді і спорту: http://dsmsu.gov.ua/index/ua/material/18972

Писав журналіст Юрко Стрембицький


ОСТАННІ НОВИНИ:

РЕКЛАМА

ПЕРША УКРАЇНСЬКА НЕЗАЛЕЖНА МЕДІА ПЛАТФОРМА___ Суспільно-політична газета "Київ З Перцем"
FIRST UKRAINIAN INDEPENDENT MEDIA PLATFORM _______Social-political newspaper "Kyiv With Pepper" ______2014