ОСТАННІ НОВИНИ:

Сьогодні відбулася інавгурація новообраного президента США Дональда Трампа. Відомий своєю екстравагантністю, скандальністю та неординарністю, донедавна не сприймався світовою спільнотою, як серйозний політик. Навіть в час передвиборної кампанії, ряд світових лідерів з посмішками на обличчі говорили про нереальність його виграшу. Ще більше негативу в його рейтинг добавили однопартійці, котрі в час кампанії висловили йому свою радче недовіру а ніж підтримку. А декотрі з них, відкрито підтримували іншого кандидата. Трамп переміг в перзидентській гонці, став 45 президентом Америки.

Важливим є те, що кількість конгресменів від Демократичної партії, які мали намір бойкотувати інавгурацію Дональда Трампа зросла. За даними ВВС, їх кількість перевищувала 50 осіб.

Конгресмени пояснюють своє рішення бажанням підтримати Джона Льюїса, в якого виник конфлікт з Трампом , адже перший назвав обраного президента нелегітимним через втручання Росії у вибори.

Трамп кепкував з його слів так:

"Все це балачки, балачки, балачки - і ніяких дій або результату".

Багато конгресменів порахували, що слова Трампа - це неповага до Льюїса. Конгресмен від Міннесоти Кейт Еллісон звинуватив Трампа в проведенні "політики роз'єднання і ненависті".

Пізніше Трамп продовжив критикувати Льюїса, який, на думку обраного президента, помилково заявив, що він вперше з тих пір, як в 1987 році увійшов в конгрес, пропустить інавгурацію президента США.

Опитування громадської думки показують, що рейтинг схвалення Дональда Трампа знаходиться на історично низькому рівні для президента, вступника. Але це не перший випадок масового бойкоту сенаторми церемонії інавгурації. Наприклад, в 1973 році близько 80 конгресменів бойкотували інавгурацію Річарда Ніксона.

Інаугурація відбулась без особливих перешкод, церемонію у Вашингтоні відвідали майже мільйон людей. Де-не-де, відбувалися акції протесту, але вони були надто малими і ненадовго затримувались в інформаційному полі. В трьох районах урядового кварталу протестувальники розбили вітрини, та поліція швидко заспокоїла протест сльозогінним газом. Арештували близько 10-ть людей.

Також відомо, що близько 100 народних депутатів України, придбали квитки на інаугурацію, та полетіли до США щоб бути присутніми на ній. Найдешевший пакет, який передбачає лише право прийти за кілька годин до початку, вистояти в черзі, пройти детальну перевірку та зайти на дуже простенькі трибуни вздовж дороги, якою буде йти президент до Білого дому після інаугурації, коштує 25.000 тисяч американських доларів. Лише за стояння з кількома тисячами таких самих марнотратників на холоді, без лавочок та інших ознак комфорту. Є інші, дорожчі пакети. За право попасти на якісь святкові сніданки чи обіди з мінімальною програмою, але без Трампа та його родини - 50.000 доларів. За участь у прийомах з присутністю родини Трампа чи когось із нового кабінету (зайдуть виголосять тост і підуть, можливо ще групове фото на згадку) - 100.000 зелених. За рядову присутність на прийомі, де буде сам Трамп - пів мільйона доларів! Є спеціальні пакети, як участь у відібраній масовці під час інаугурації чи можливість персонально потиснути для фото руку Трампа. Але там ціни захмарні. Зібрані кошти підуть на доброчинність! В контексті цього хочеться зауважити, чи не здивують наші обранці американських політиків, адже вони живуть в країні котра воює і дозволяють собі витрачати такі кошти, для того щоб тільки бути присутнім на церемонії?! А це не дає жодного результату для України, бо скоріш за все, Трамп ніколи не знатиме про когось з них конкретно, що вони зробили йому таку шану! Тай чи потрібні вони були там - це питання до них самих.


В завершенні своєї інавгураційної промови Дональд Трамп зауважив:

«відтепер Америка буде займатися виключно власною політикою, своїми проблемами та витрачати кошти на свою країну».


відео радіо Свобода:

журналіст Роман РЕВЕДЖУК


ОСТАННІ НОВИНИ:

РЕКЛАМА

ПЕРША УКРАЇНСЬКА НЕЗАЛЕЖНА МЕДІА ПЛАТФОРМА___ Суспільно-політична газета "Київ З Перцем"
FIRST UKRAINIAN INDEPENDENT MEDIA PLATFORM _______Social-political newspaper "Kyiv With Pepper" ______2014