ОСТАННІ НОВИНИ:

За відповідний законопроект 26 листопада 2018 року проголосували 276 депутатів.
Воєнний стан буде запроваджений саме там, де є найбільш-ймовірна загроза нанесення удару. Він діятиме виключно в областях України, розташованих вздовж російського кордону, придністровської ділянки україно-молдавського кордону, вздовж узбережжя Чорного і Азовського морів. Це Вінницька, Луганська, Миколаївська, Донецька, Запорізька, Одеська, Сумська, Харківська, Чернігівська, Херсонська області, а також внутрішні води Азово-Керченської акваторії. Запровадження воєнного стану жодним чином не передбачатиме дій за межами суверенної території України.
46756144_2461069730574339_3900627991864016896_nВоєнний стан не означає оголошення війни. Він запроваджується виключно для оборони України. Довкола цього рішення було багато політичних спекуляцій, котрі проявили себе не зовсім з патріотичної сторони. Адже у той час коли на порядку денному стояло питання безпеки й оборони України, окремі лідери політичних партій, а зокрема Олег Ляшко і Юлія Тимошенко перейнялися політичними питаннями та настоювали на президентських виборах, звинувачуючи Президента, ніби-то він хоче узурпувати владу. Навіть заблокували трибуну, намагалися зірвати засідання РАДИ, погрожували не підтримати рішення про введення воєнного стану. Як згодом виявилось, аналогічні тези в той самий момент на позачерговому засіданні Радбезу ООН в США, яке було скликане саме через українське питання, озвучували представники Росії. Щоб зняти питання політичних спекуляцій, Президент вніс зміни до пропозиції по введенні воєнного стану і додатково вніс на голосування Постанову про проведення виборів 31 березня 2019 року, за котру проголосували аж 298 народних обранців.
Воєнний стан запровадять з 9 години 28 листопада. Він триватиме 30 днів, тобто до 27 грудня.

Як відомо 25 листопада на Азовському морі військові кораблі ФСБ Росії здійснили напад, пішли на таран українських кораблів, та взяли в полон моряків. Відповідно ця ситуація була розцінена, як відкрита чергова агресія по відношенню до України з боку Росії. У свою чергу Президент України опівночі на 26 листопада екстренно зібрав воєнний кабінет, на якому обговорили питання подальших дій. На даному засіданні секретар РНБО запропонував Президенту розглянути пропозицію введення воєнного стану. Пропозиція передбачала введення воєнного стану строком на 60 діб.

Для довідки:
Воєнний стан не передбачає того, що Україна розпочне активні бойові дії. За цей період відбудеться оранізація військовиз сил, напрацювання механізму оборони України у разі наступу з боку РФ. Жодним чином воєнний стан не позначиться на мирних жителях, економіці, в соціальній, трудовій чи гуманітарній сферах. Паніка, яку сіють зараз через соціальні медіа, не має жодного об'єктивного підгрунтя. Таку інформацію розсилають у гібридний спосіб російські агенти для того, щоб дестабілізувати українське супільство та виправдати російську агресію. Президент доповідаючи перед Парламентом запевнив, жодного наступу на свободу слова чи утиски прав людини в Україні не буде. На сьогодні вже спостерігається продукування фейків та розсилка їх по соціальних мережах. На сьогодні підстав для паніки немає жодних окрім того, щоб придбати теплий одяг напередодні холодної зими.

Журналіст Роман РЕВЕДЖУК


ОСТАННІ НОВИНИ:

РЕКЛАМА

ПЕРША УКРАЇНСЬКА НЕЗАЛЕЖНА МЕДІА ПЛАТФОРМА___ Суспільно-політична газета "Київ З Перцем"
FIRST UKRAINIAN INDEPENDENT MEDIA PLATFORM _______Social-political newspaper "Kyiv With Pepper" ______2014-2019