ОСТАННІ НОВИНИ:

Моржування - це один з найбільш екстремальних способів зміцнення імунної системи. Люди, які тривалий час займаються моржуванням, стверджують, що від цього заняття організму тільки користь. Хоча існує і протилежна думка, якої дотримуються, зазвичай, медики.

«Плюси» моржування:

  1. Холодна вода стимулює роботу кровоносної системи, а значить, покращує імунітет. Це дійсно так, але, слід пам'ятати, що різкий температурний перепад може призводити до спазмів судин, що загрожує інсультом, якщо у людини є проблеми з серцем і судинами. Тому до моржування, як і до будь-якого іншого виду загартовування, необхідно приходити поступово. Іншими словами, пірнати в ополонку відразу категорично не можна, краще починати з поступового зниження температури води, тим самим тренуючи судини.
  2. Люди, які займаються моржуванням тривалий час, не хворіють вірусними і простудними захворюваннями. Дійсно, якщо тривалий час тренувати організм адекватно реагувати на екстремальні умови, в даному випадку на холод, то простудні захворювання, які виникають із-за переохолодження, не страшні. За статистикою «моржі» в п'ять разів рідше хворіють, ніж люди, які не загартовуються.
  3. Холодна вода допомагає нормалізувати роботу всіх систем організму, в тому числі позитивно впливає на метаболізм. Таким чином, моржування допомагає нормалізувати вагу: у кого є зайві кілограми, худнуть; які страждають недоліком маси тіла - набирають.
  4. Вплив холодної води омолоджує не тільки шкіру, але і весь організм. Оскільки температурні перепади тренують судини, отже, відбувається поліпшення кровообігу, що сприяє ефекту омолодження. «Моржі» зі стажем дійсно виглядають молодо, у них підтягнуте тіло і гладка шкіра.

«Мінуси» моржування:

  1. Головний мінус моржування полягає в тому, що різке переохолодження організму може стати причиною загострення хронічних захворювань, особливо хвороб сечостатевої система. Звичайно, якщо починати загартовуватися поступово, тобто підходити до процесу з усією відповідальністю і не поспішаючи, то таких проблем можна уникнути. Крім цього, перед початком процедур, необхідно обов'язково проконсультуватися з лікарем, оскільки даний вид загартовування підходить далеко не всім.
  2. Моржування негативно позначається на здоров'ї, якщо у людини вже є запальні захворювання. Особливо не можна «лікуватися» моржуванням, при наявності гострих запальних процесів в організмі. Наслідки такої «терапії» можуть бути найплачевнішими.
  3. Купання в крижаній воді - це серйозний стрес для організму. Дійсно різкий температурний перепад - це важке випробування для будь-якого організму, але особливо небезпечно моржування для людей, у яких слабке здоров'я.

До моржування виникає залежність. У процесі екстремального загартовування в організмі виробляється велика кількість ендорфінів, так званого «гормону щастя», тому після пірнання в ополонку людина відчуває ейфорію, підйом сил, прилив енергії. Звичайно, серйозної наркотичної залежності моржування не викликає, але фахівці вважають, якщо занадто часто гормональна система буде виробляти ендорфіни, це може призвести до серйозного гормонального збою і проблем з функціонуванням надниркових залоз. А це ще раз доводить, що до загартовування слід підходити відповідально.

Та власне теорія і практика зазвичай різняться і для того аби зрозуміти що таке моржування "на власному прикладі", пропонуємо відповіді відомих київських моржів, котрі своїми фешн-відео та креативністю навели доброго шуму серед інтернет користувачів та змотивували добру юрбу людей в свою команду до здорового способу життя.

Актор Вадим Залеський моржує вже сім років, його мотивація проста як він розповідає, що гарний настрій треба шліфувати з допомогою води.

"Семь лет назад мы всей семьей решили окунуться на Крещение. Первое ощущение - в тело впиваются миллиарды маленьких иголок, перехватывает дыхание, выходишь на берег и такое чувство , как заново родился - невероятный всплеск положительных эмоций. Любой человек может присоединиться. Самое главное - думать позитивно. Вода - источник жизни, природа - наш друг. Если человек мыслит положительно, верит, что все будет хорошо - произойдет именно то, на что он настроен. Главное сохранить тепло. То есть тепло одеться. Перед окунанием разделся, перекрестился, подумал о хорошем и вперед! Потом оделся, попил травяного чаю и пошел дальше спасать мир. Зима, это период, когда организм хочет часто спать, перепады настроения, делать ничего не хочется. У многих людей так. Зимние купания дают невероятный заряд бодрости, настраивают человека на волну позитивного мышления, а главное - укрепляют иммунитет. Человек забывает о том, что такое насморк и вообще болеть. С зимними купаниями и зима проходит незаметно. Окунаться лучше всего утром. Кто рано встает .. тот в прорубь идет. Утром организм просыпается, активизируется и лучше всего давать ему зарад энергии в это время. Лично у меня в планах продолжать закаляться, показывать людям плюсы здорового образа жизни, обьединяться с единомышленниками, пропагандировать "ЗОЖ". И наконец, самая главная методика - вера. И банальные нормы безопасности. По Вере Вашей дано будет Вам! Человек может придерживаться всех правил, но мыслить негативно. Ничего хорошего из этого не выйдет. Завтра мы будем там, куда приведут нас сегодняшние мысли. Сегодня мы там, куда привели нас вчерашние мысли. Все проблемы человека от его ума и страхов. И помнить, все хорошо в меру. Но, зависимость от здорового образа жизни, если это можно так назвать - это прекрасно. Скорей всего это не сколько зависимость от окунаний, сколько желание испытывать хорошие эмоции, в целом. Подобное может происходить не только в проруби. Мы сами управляем своими желаниями. Зимние купания это отличная возможность привести свой организм в тонус. Это знакомство с единомышленниками, чудесное времяпрепровождение, единство с природой. Многие люди просто не могут выйти из зоны своего комфорта, поэтому им кажется, что это страшно, что все будет плохо и так дальше. Давайте думать о хорошем, закаляться, дружить, поддерживать друг друга и покорять новые вершины."

16586421_10155037451633914_1333675994_oІнша наша співрозмовниця Вікторія Білан вирішила вийти з "зони комфорту" і під гаслом "полюби зиму любим способом" зняла декілька відео, котрі власне вже стали своєрідними хітами інтернету. Вікторія разом з Вадимом є так званим кістяком їхньої групи моржів, вона говорить що для новачків, проводять інструктажі та допомагають справитись з життєвою сонливістю.

"6-7 років назад я спробувала зануритись. Мабуть це було на Водохреща. Я бачила як всі швидко забігають у воду, емоційно занурюються та швидко вибігають на берег радісні. Вирішила, що треба зробити краще - поплисти красиво і далеко. Як тільки я поплила, збагнула, що вода нестерпно холодна і в шоці погребла щонайшвидше до берега. Потім я раділа, що переборола страх холодної води, але зрозуміла, що занурюватися без підготовки краще не треба. Тому вже коли я трохи втягнулася, вирішила ділитися з новачками власним досвідом. Зараз ми проводимо інструктаж, допомагаємо зробити перший крок. Все від теорії до практики. Є чимало нюансів, які мають знати новачки, ми ділимося досвідом. А власне з Водохреща почалось, а потім стало скучно, - не люблю зиму, настрій поганий, всі хворіють і психосоматика благає зробити теж саме… Можна було б і не пірнати, а ходити і скиглити, але вирішила вийти з «зони комфорту» та розфарбувати зиму яскравими кольорами. Зробити це раз, або два, але так як я вирішила викласти відео цієї справи, отримала натомість таку класну підтримку, що вже не мала права зупинятися. Знімаємо нові відео, до нас долучаються з інших куточків, або ті хто не можуть з нами разом, записують своє відео не менш креативне і викладають. Особисто я продовжувати активно працювати над своїм здоров'ям, так само весело і гучно, як це ми зараз робимо з нашим колективом. Несемо месседж до всіх, що здоровий спосіб життя - це не тільки корисно, але й весело. І немає в житті проблем, є ситуації, котрі можеш вирішити ти сам. Хочу зробити реабілітаційний центр біля води (поки ополонки), бо багато хто приходить сюди для вирішення різних не дуже гарних ситуацій у своєму житті. Все погане, гарно змивається водою, тому і приходять у будь-яку пору року до води. Ми маємо власну методику - загартовування з посмішкою! Не просто ти сам загартовуєшся, але загартовуються і ті, хто дивляться на мене, на нас. У воду заходити з позитивними і гарними думками, просити воду, забрати все погане - це вже залежність, підтверджую! Найкраща залежність, яка може бути у людини."


На останньому відео один з десятків новачків журналіст, громадський діяч Роман Реведжук, котрий каже:"Особисто для мене - це реабілітаційний період після серцево-судинного захворювання. Відео Вікторії Білан бачив в інтернеті, вони мене веселили і водночас мотивували. Але тоді я ще не міг долучитися. Вже після Нового Року, я зібрав всі свої недоліковані болячки і долучився до "моржиків" - зараз я вже відчуваю трохи залежність. Також в мене появився особистий тренер, котра контролює регулярність відвідин мною водички. Вода мене лікує, не тільки тіло, а й душу. Вода - це життя. В кого є затребуваність в таких ліках, однозначно долучайтесь. Любіть воду, людей - світ!"

15894314_1213152498770865_6592077941759762755_nВ команді моржів - є різні люди, як публічні так і не публічні, але всі вони мають одну мету, котру називають трьома буквами "ЗОЖ" - Здоровий Спосіб Життя.
Морж зі стажем, футболіст Олександр Новосьолов має короткий рецепт і каже що застосування різних систем - це одне, а прислухатися до свого організму необхідно, тому він виробив свою систему - безсистемність.

"Я перший раз занурився у 16 років,старанно готувався з осені, обливаючись відром холодної води кожного ранку. Так поступово звикав до температурного перепаду, тож занурення(а перший раз - це зрозуміло сталося на Хрещення Господнє) не було таким тяжким. Захотілося нових вражень і випробувань для себе. Скажімо так: - розширити зону власного комфорту у незвичайний спосіб,а вода це весело. Як на мене, найкраще занурюватись зранку. Особливо полюбляю купатися на сході сонця. Проте доводилося купатися і у ночі(просто і під впливом імпульсу). Ніяких планів не будував, просто купаюся поки приносить задоволення. До того ж кажуть - корисно)) Також перестав гратися в найрозумнішого, як це було на першій стадії. Цікавився вченням Парфірія Іванова, сисема "Дєтка", але з часом прийшов до висновку, організм сам підкаже, як і коли йому зручно та корисно загартовуватись. Моя сисиема - безсистемнісь, у звичному розумінні слова. Регулярне занурювання, затягує в залежність. На мою думку це своєрідний наркотик. Адже механізми дії майже однакові(стимуляція нервової системи і інших систем життєдіяльності) . Я думаю, що краще без зайвих слів спробувати і переконатись особисто."

І на завершення ще одні враження від зовсім новачка - Лілія Губанова, котра розповіла, що все надто просто, адже купання може приносити не тільки користь, а й задоволення глядачам та мотивувати їх.

"Перше занурення пам'ятаю ніби це було сьогодні, хоча я зовсім новачок, адже почала тільки в грудні минулого року. Не буду кривити душею - було дуже страшно! Але я люблю боротися зі своїми страхами. Тому всім новачкам наполегливо рекомендую починати купатися зимою. Укріпляється імунітет, організм людини виділяє ендорфін - гормон щастя. Я хотіла отримати нові відчуття, скажу чесно вони незабутні і словами не опишеш. Люблю купатися зранку з 8 до 10, але буває по різному, тому купаюся коли виходить. Якщо зранку купаюся, то отримую заряд енергії і позитиву на цілий день. В майбутньому планую купатися в різних водоймах України. Не підтримую жодних методик. Кожен сам повинен відчувати себе і своє тіло. І купатися з максимальним комфортом для себе. На сьогодні я відчуваю легку залежність - залежність від холоду, залежність від здорового способу життя і залежність від друзів - однодумців."

В заключення не маємо права не написати думку лікаря, хоча вона і розбігається з думками моржів, та все одно. Поза всяким сумнівом, перш ніж починати займатися моржуванням, необхідно пройти діагностику і порадитися з лікарем. Не дивлячись на позитивні сторони цього виду загартовування, такий екстрим підходить далеко не всім. Наявність захворювань серця, судин, хронічних запальних процесів в організмі, деяких дерматологічних захворювань є прямим протипоказанням до моржування.

Якщо ж немає протипоказань до моржування і ретельно дотримуватися всих правил загартовування, то моржування допоможе істотно зміцнити організм, поліпшити психологічний стан, підвищити працездатність, покращити роботу імунної системи.

Купайтесь на здоров'я!


ОСТАННІ НОВИНИ:

РЕКЛАМА

ПЕРША УКРАЇНСЬКА НЕЗАЛЕЖНА МЕДІА ПЛАТФОРМА___ Суспільно-політична газета "Київ З Перцем"
FIRST UKRAINIAN INDEPENDENT MEDIA PLATFORM _______Social-political newspaper "Kyiv With Pepper" ______2014