ОСТАННІ НОВИНИ:

news4#ФІНАНСОВИЙ_ФУНДАМЕНТ_УКРАЇНИ

Українські олігархі заборгували державі, вітчизняним та іноземним банкам, іншим кредиторам і населенню понад 40 млрд. дол. Про це йдеться в статті "Бізнес за кордоном" на порталі "Бізнес".

Кредитний транш МВФ.

Борги.

Капітал.

Зубожіння.

Чому Україна маючи такі ресурси, до 2014-го року продовжувала стрімко падати?

Сьогодні також не можливо назвати стрімким розвитком, але ж, хоч перестали падати. Враховуючи той факт, що після революції 2014-го український бюджет був повністю спустошений, а порівнюючи з сьогоднішнім станом речей, то на внутрішньому ринку ми виросли і слово стрімко тут можна застосовувати. Та мова не про це.

Мова про зовнішній борг, котрий є ключовим тягарем, як інколи люблять називати критики - "на шиї українців". Звідки появився взагалі борг, на порятунок якому прийшли транші МВФ. Чи навпаки, прийшли транші МВФ, а потім борг. З економічної точки зору обгрунтувати дуже просто. А якщо подивитися реальну картину, то настільки все заплутано, немов замкнуте коло. Отже спробуємо розібратися де гроші українців.

ТОП-20 БОРЖНИКІВ України:

1. Найбільшим боржником є одіозний олігарх екс-власник "ПриватБанку" #Ігор_Коломойський, який заборгував державі 16,128 млрд доларів. Зазначимо, що чисті активи олігарха складають 1,100 млрд доларів. Треба нагадати, що борг залишений Коломойським у "ПриватБанку" склав 120 млрд., грн. При цьому, частка олігарха у фінустанові складала 49,98% і його борги - 60 млрд., грн. В інших бізнес-проектах Коломийського фіксуються також мільярдні борги: МАУ - 1 млрд., грн, "Укрнафта" - близько 12 млрд., грн.

2. Цукровий «агрокороль», UkrLandFarming, власник банку "Фінансова ініціатива" та VAB-банк #Олег_Бахматюк посідає друге місце за боргом 5,345 млрд., доларів.

3. Далі серед найбільших боржників України олігарх #Рінат_Ахметов - 5,231 млрд., дол.

4. Співвласник груп Індустріальний Союз Донбасу #Сергій_Тарута - 3 млрд., дол.

5. Власник «Ferrexpo» #Костянтин_Жеваго заборгував 2,942 млрд., доларів, з яких 2,892 млрд., дол., - основна частина боргів сформована через власний банк "Фінанси і кредит". Фінансова установа заборгувала населенню 17 млрд., грн, з яких 10,5 млрд., грн було компенсовано ФГВФО коштом державного бюджету. Наразі бізнесмен у суді відповідатиме за неповернуте рефінансування банку в розмірі 1,4 млрд грн. Загальна сума заборгованості з рефінансування перед НБУ становить 7,1 млрд грн. Також у Живаго проблеми з компанією "АвтоКрАЗ", яка заборгувала Ощадбанку 1,3 млрд. грн. Державний банк вимагає, щоб компанія визнала себе банкрутом за нанесення збитків державі на 17,5 млрд.

6. Втікачі #Андрій і #Сергій #Клюєви - 1483 млрд., дол.

7. Серед 20 найбільших боргів також опинилися: родина #Івана та #Миколи #Гута, яка володіє агрохолдингом "Мрія" - заборгували державі 1,297 млрд., доларів.

8. #Віктор_Нусенкіс (група "Донецьксталь" - борг 1,1 млрд дол).

9. #Віктор_Поліщук (мережа магазинів побутової електроніки "Ельдорадо", ТЦ) "Гуллівер" і банк "Михайлівський") - борг 769 млн дол.

10. #Станіслав_Березкін (група "Креатив") - борг 704 млн дол.

11. #Юрій_Іванющенко ("Азовзагальмаш") - борг 546 млн дол. У часи Януковича його називали одним із «смотрящих» , більш відомий як Юра Єнакієвський.

12. #Олександр_Тисленко ("Альтком") - борг 350 млн., дол.

13. Президент ФК "Чорноморець" #Леонід_Клімов - борг 346 млн., доларів. У 2011-2014 роках компанії, пов'язані з Клімовим, взяли кредити в "Імексбанку" на 10,2 млрд гривень під заставу стадіону "Чорноморець" та іншого майна. У 2011 ФК "Чорноморець" під заставу своєї бази і частини "Нового Привозу" взяв кредит на 40 млн доларів у "Сбербанку Росії". У 2009-2014 "Імексбанк" Клімова отримав два стабілізаційних кредити від Нацбанку на суму в 3,4 млрд., грн, з яких погашено було тільки 400 млн грн. В 2013 році був виданий ще один кредит на 300 млн грн ФК "Чорноморець", який досі не повернуто. "Сбербанк Росії" виграв суд першої інстанції з позовом на суму понад 1 млрд., грн, а у 2015 році "Імексбанк" визнано неплатоспроможним. Загальний збиток державі в результаті діяльності Клімова, складає 8,1 млрд., грн.

14. #Дмитро_Святаш - борг 300 млн дол.

15. #Віктор_Дзензерський ("Веста") - борг 245 млн дол.

16. #Олександр та #Вячеслав #Констянтиновські власники мережі ресторанів «Пузата Хата» та Sky Towers - борг 185 млн дол.

17. #Володимир_Лукяненко (Сумський машинобудівний завод ім. Фрунзе) - борг 172 млн дол.

18. #Таріел_Васадзе ("УкрАВТО") - борг 145 млн дол.

19 #Володимир_Костельман ("Фоззі Груп" - найбільші роздрібні мережі країни "Сільпо", "Фора") - борг 404 млн дол.

20. #Анатолій_Юркевич ("Мікілленд ") - борг 133 мільйони доларів.

b7e922c-borg-690-2_690x426Головним двигуном зростання їхніх бізнес-імперій були позичені гроші, які бізнесмени активно залучали за кордоном і в Україні, в тому числі - через власні банки.

Отже, загальна сума боргів, яку двадцять найбільших боржників України повинні повернути кредиторам, державі і населенню, становить понад 40 млрд., дол.

Для повного розуміння, що відбувається, сума траншів МВФ, які розраховує залучити уряд України до 2019 року, становить 9,9 млрд., дол., що в рази менше за борги олігархів перед державою.


ОСТАННІ НОВИНИ:

РЕКЛАМА

ПЕРША УКРАЇНСЬКА НЕЗАЛЕЖНА МЕДІА ПЛАТФОРМА___ Суспільно-політична газета "Київ З Перцем"
FIRST UKRAINIAN INDEPENDENT MEDIA PLATFORM _______Social-political newspaper "Kyiv With Pepper" ______2014