ОСТАННІ НОВИНИ:
У суботу, 15 грудня 2018 року, у соборі Святої Софії в Києві відбувся Об'єднавчий #Собор Помісної Української Православної Церкви. На ньому духовенство обрало очільника Автокефальної Православної Церкви в Україні, який отримає #Томос. Ним став Митрополит #Епіфаній. Цю подію вже назвали історичною в історії України. Також потрібно відзначити, що з боку Росії відбувалося контраверсійне протистояння, залучаючи найпотужніші гібридно-інформаційні системні аргументи, для того, щоб цей Собор не відбувся.
За інформацією з сайту Київської православної богословської академії, митрополит Переяслав-Хмельницький і Білоцерківський Епіфаній (в миру Думенко Сергій Петрович) народився 3 лютого 1979 року в селі Волково Іванівського району Одеської області. Закінчив Київські духовну семінарію та академію. У 2006 - 2007 рр. навчався в Афінському національному університеті на філософському факультеті. Доктор наук з богослів'я, професор, ректор Київської православної богословської академії, постійний член Священного синоду, член Вищої церковної ради Української православної церкви Київського Патріархату; намісник Свято-Михайлівського Видубицького монастиря м. Києва, настоятель академічного храму святого апостола і євангелиста Іоана Богослова.
5c1522b97de271Історія створення Єдиної Церкви почалася ще з часів Президентства Ющенка. Але тоді у зв'язку розпадом "помаранчевої коаліції" яка відбулася завдяки тодішньому Прем'єр-міністру України Юлії Тимошенко, процес так і не відбувся. У 2014-му Президент України Петро Порошенко розпочав перемовини з Констянтинопольським Патріархом, котрі тривали не один рік. У результаті цих перемовин, було досягнуто відповідних попередніх домовленостей з Фанаром, та у 2018-му році відбувся офіційний процес. За ініціативи Порошенка, Верховна Рада України підтримала звернення до Вселенського Патріарха про надання Україні Томосу Автокефалії.
Володимир Путін навіть зібрав РНБО Росії для обговорення проблем РПЦ в Україні - такою була перша реакція на звернення Президента України та Верховної Ради до Константинополя для отримання Томосу. Це підкреслює наскільки Москва втручалася у церковні справи, вважаючи РПЦ одним із інститутів влади.
Напередодні Об'єднавчого Собору Служба безпеки України викрила змову з метою організації заворушень на території Києво-Печерської Лаври, організатором яких мав стати намісник Павло. Мета провокації - затьмарити проведення Собору сутичками на релігійному грунті, щоби переконати Фанар, що Україна не готова до утворення єдиної церкви.
Для порівняння у Росії проживає близько 2 млн українців, які мають громадянство Росії. Ще ближче 3 млн заробітчан. Тим не менш, за станні 27 років у РФ не відкрилося жодної церкви українських конфесій: УАПЦ або УПЦ КП. УПЦ КП після анексії Криму зазнала гонінь, втративши храми, віряни не мають змоги молитися в своїй церкві. В Україні живуть більше 8 млн росіян-громадян України. На території нашої держави 11 296 храмів УПЦ (МП). Тобто на кожні 700 росіян є одна церква в Україні, а н 2 000 000 українців у Росії немає жодної.
Виходячи з цифр, стає зрозуміло, що релігійні права українців в Росії порушені цілком і повністю. Навіть більше скажу, що на території України частина українців відрізана від української церкви, що порушує їх Конституційні права які зазначені у статті 35. Наприклад: буває так, що в населеному пункті в Україні немає церкви української конфесії лише тому, що поширюється пропаганда про неканонічність УПЦ Київського Патріархату.
За фактом звернення ВРУ до Констянтинополя, до України були напрвлені екзархи, які місяць вивчали ситуацію та аналізували доцільність надання автокефалії. У результаті після повернення до Фанару, першим рішенням Вселенського Патріарха, було скасовано лист синоду від 1686 року, після якого Київська митрополія потрапила під юрисдикцію Москви та відновлено канонічні статуси предстоятеля УПЦ Київського патріархату, патріарха Київського і всієї Русі-України Філарета і предстоятеля Української автокефальної православної церкви Макарія. Наступним - Вселенський патріархат затвердив проект статуту Української церкви, якій буде надано Томос про автокефалію. Про це офіційно зазначено в комюніке Вселенського патріархату за результатами засідання Синоду Константинопольського патріархату.
Останнім кроком по створенню автокефальної церкви та отриманню Томосу, був Об'єднавчий Собор, який незважаючи на намагання Росії всіляко перешкодити - відбувся. Зрозуміло чому, адже у результаті обрання нового Предстоятеля глава Української православної церкви Московського патріархату (УПЦ МП) Онуфрій офіційно втратив титул митрополита Київського. Також варто зазначити, що Філарет Денисенко відкинув власні амбіції, та відмовився подавати власну кандидатуру на голосування, аби уникнути всіляких дискусій з боку скептиків.
Вже відомо, що документ Томосу готовий і чекає на вручення. Також відомо, що новий Предстоятель церкви Митрополит Епіфаній, отримає Томос уже 6 січня 2019-го року. Важливо, що відбудеться це - у символічний день Святого Вечора, коли християни відзначають "Тайну вечерю" напередодні Різдва Христового. Одразу після обрання новий Предстоятель закликав усіх вірян які проживають в Україні, також церковних мужів, забути усі незгоди та об'єднуватись заради України.

ОСТАННІ НОВИНИ:

РЕКЛАМА

ПЕРША УКРАЇНСЬКА НЕЗАЛЕЖНА МЕДІА ПЛАТФОРМА___ Суспільно-політична газета "Київ З Перцем"
FIRST UKRAINIAN INDEPENDENT MEDIA PLATFORM _______Social-political newspaper "Kyiv With Pepper" ______2014