ОСТАННІ НОВИНИ:
Блоги

Свято Трійця відзначається на 50-й день після Великодня. У 2017 році цей день припав на 4 червня. Існує безліч прикмет і забобонів, які не можна робити в цей день.

Так, на Трійцю краще не призначати день весілля. Нібито ті, хто пов'язав себе узами шлюбами в цей день, чекає нещасливе сімейне життя. Краще в цей день посвататися і просто готуватися до весілля.

Будь-яка робота також стоїть під забороною. Відзначимо, що як раз на Трійцю люди закінчували важку роботу, пов'язану з підготовкою до збирання врожаю. Особливе місце займало ставлення до живої природи, а зокрема деревам.

Як відомо, молоді горобини, верби і берізки часто використовувалися в народних обрядах. Категорично заборонялося рубати, ламати дерева і навіть колоти дрова. У колишні часи жінки навіть уникали шиття і випікання в це світле свято. Тим більше не варто прибиратися по будинку, проводити прання і навіть стригтися. Чи не заборонялося лише готувати обід для сім'ї та годувати худобу.

Також раніше вважалося, якщо людина все-таки зважиться працювати, його чекають біди і напасті. Хто буде орати землю, потім побачить, як його худоба впаде. Сіяти теж не можна, адже град знищить всі посіви. А ті, хто пряв овечу вовну, потім міг недорахуватися голів у стаді. Крім того, на наступний день після Трійці - Духів День, теж не можна проводити роботи з землею. Але можна шукати в ній скарби.

Вважається, що в цей день добрим людям обов'язково пощастить. Стародавні слов'яни вірили, що на Трійцю з'являються казкові істоти - мавки і русалки.

Тому не варто ходити одному в лісах і полях, адже вони можуть повести за собою самотнього мандрівника і залоскотати до смерті. Також не варто випасати худобу в лісі в цей день. За старовинним повір'ям заборонялося купатися, адже русалки обов'язково потягнуть на дно. Є такий марновірний переказ, що на Трійцю обов'язково буде потопельник. Тому варто уникати будь-яких водойм і не спокушати долю.

На свято Трійці людям варто примиритися і не говорити про погане, злитися та заздрити


ОСТАННІ НОВИНИ:

РЕКЛАМА

ПЕРША УКРАЇНСЬКА НЕЗАЛЕЖНА МЕДІА ПЛАТФОРМА___ Суспільно-політична газета "Київ З Перцем"
FIRST UKRAINIAN INDEPENDENT MEDIA PLATFORM _______Social-political newspaper "Kyiv With Pepper" ______2014