ОСТАННІ НОВИНИ:
Блоги

Путівник по будівельних компаніях

Найважливішим при виборі квартири є розміщення. Планування Ви можете змінити, вікна-двері поміняти, а перенести будинок чи квартиру, чи розбудувати район, розвинути інфраструктуру Ви не зможете. Будинок може бути розміщеним в будь якому районі міста на Ваш вибір, але там обов'язково повинно бути хороше транспортне сполучення, наявність магазинів, ринків, наявність навчальних закладів, поруч не повинно бути залізничних шляхів, загазованих, шумних магістралей та заводів. Не має значення чи Ви купляєте квартиру для себе чи для бізнесу- це є найважливішим. Навіть, якщо Ви не місцевий, не знаєте міста і Вам байдуже де купляти квартиру- ці критерії треба враховувати, в майбутньому вони допоможуть Вам у комфортному проживанні.

Якість. Чому якість не на першому місці? Тому, що в нас ще досить терпимо будують, а те що не терпимо- можна виправити самим.

Мене часто запитують який забудівник найкращий. Та це залежить тільки від Вас. Що для Вас є найважливішим, по яких критеріях ви вибираєте квартиру. За багато років роботи з людьми я зрозуміла - немає точних критеріїв на всіх. В одного- головне планування, в іншого якість, в третього репутація. При чому репутація зі слів друга-брата-свата-сусіда, які зовсім не обізнані в цьому, а самим покупцям ліньки перевірити , на жаль. А є люди з гірким досвідом, яким головне «щоб зданий в експлуатацію» і байдуже -де, хто будував, яке планування, і що ціна на відсотків 30 дорожча, зате «буду спати спокійно». І я в жодному разі не осуджую, адже нерви дорожче будуть. Але ж можна трішки приділити часу такій важливій покупці і зібрати інформацію про об'єкти, які Вас зацікавили, того чи іншого забудівника. Адже Ви обираєте своє житло, яке буде Вашим гніздечком на багато років, а можливо й перейде у спадок Вашим дітям, внукам, якщо економія в кілька тисяч доларів для Вас не є причиною щоб зосередитись на виборі, то хоч про це подумайте. Не варто відноситись до цього не серйозно, тому що покупка не з дешевих, для декого-одна на все життя.

В кожного є свої мінуси. Ніхто не ідеальний і будівельні компанії в тому числі. Є компанії з чудовою якістю, зручне планування, комплектація, дотримання всіх норм будівництва, якісні будівельні матеріали, прибудинкова територія з ландшафтним дизайном, дитячий майданчик, паркінг, стиль і головне- прийнятна, при цьому всьому, ціна. Все продумано до дрібничок і на довгі роки. І здавалося б - ось вона, чим не ідеальна, але, нажаль, є вагомий мінус- часті затримки здачі в експлуатацію. Хоча, для багатьох це не є проблемою. Можна взяти розтермінування до здачі будинку в експлуатацію, або ж - це вкладення коштів, тому-краще трішки пізніше, зате якісне, яке дійсно бути мати вигляд і через 5 і через 10 років. Є й такі, які готові зачекати, тільки щоб їх майбутня квартира, була в будинку який збудував саме цей забудівник.

Дальше гірше. Хороша реклама, піар, амбіції, голосні заяви: «ми найкращі», яскравий фасад. Ціна висока, на вигляд все гарно, а на практиці- ні вчасних здач в експлуатацію,ні виконаних обіцянок, ні норм,ні території біля будинку, де зможуть гратися Ваші дітки чи можна хоча б припаркувати Ваше авто, ні якості. Бо після їхніх «новітніх технологій з'являються «потьоки» на стінах та пліснява.

Є ще середні. Середня якість, середня ціна, розміщення в основному по спальних районах, або на окраїнах міста. Тим не менш є все необхідне для комфортного життя: все скромно, без лишнього пафосу, немає яскравого фасаду-зате все «по нормах», якісно і продумано до деталей, немає затримок здачі в експлуатацію.

А є й дешеві. Дешеві настільки, що люди готові миритися з їхньою низькою якістю «за такі гроші» та ще й розміщення завжди у них виграшне як не крути, і здачі в експлуатації швидко і вчасно,як і обіцяють. Хоч і якість погана, за що їх «люблю» - за чесність. Вони знають що будують посередньо, зате-нічого не скривають від людей, не «обіцяють золотих гір», які потім не виконають, тому до них ідуть люди- за ціну і їх щирість. І якщо Ви купляєте квартиру для того щоб в подальшому здавати її в оренду-це ідеальний варіант для Вас. Мінімум вкладень- зате легко здати в оренду завдяки зручному розташуванню, і не треба довго чекати на здачу в експлуатацію.

А є будівельні компанії, які нагло обманюють.Обіцяють «любе» тільки щоб Ви купили в них квартиру, коли побачать, що Ви зацікавились-піднімають ціну, типу «попит зріс, ринок помінявся, будинок вже на поверх більше збудований, курс валют зріс...» і тд, або піднімають її при розтермінуванні без попередження, а попередження повинно бути при купівлі квартири, і все в договорі прописано. У декого після купівлі площа квартири збільшилася УВАГА! На 18 м2!!! Це як? Добудували ще одну кімнату? Або міняють поверх і т.д. Деякі нагло переманюють: шляхом наклепу на колег, та обіцяють будь-що , коли потрібні кошти, а коли купите квартиру- фінансове питання буде закрите, а з ним і забуваються всі обіцянки. Тут треба все фіксувати і прописувати в договорі до деталей. Якщо обіцяють котел- який,якої фірми. Котел та його встановлення входить у вартість квартири.

Є проблемні будівельні компанії. Якщо у них були проблеми з попередніми будинками- затримки здачі в експлуатацію (тут іде мова про роки затримок), завжди якісь непорозуміння- то земля спірна, то поверховість, то якість суттєво відрізняється від обіцяної- ТІКАЙТЕ! Вони не виправні. Їхні будинки деякі навіть гарні, у них вигідне розташування, навіть в центральній частині міста, бувають і справді з хорошою якістю, заселені вже кілька років,а свідоцтва на право власності у жильців досі немає, ліфт не працює і ще багато незручностей, м'яко кажучи, пов'язаних з цим.

Розказувати можна довго і мабуть без спеціаліста з досвідом не розібратися, але одне можу порадити - підіть в збудовані раніше будинки того чи іншого забудівника і поговоріть з людьми, які них живуть. Яке їхнє «очікування-реальність». З чим стикнулися при купівлі, чи виконав забудівник обіцянки. Які були нюанси в ремонті, пов'язані з якістю будівництва. Чого не вистачає, а що заважає вже при проживанні в будинку. Але поспілкуйтесь з різними по віку, статі та статусом людьми, щоб зробити свій висновок.

Удачі Вам у Вашому найкращому виборі і пам»ятайте - « Ваш дім-Ваша фортеця», якщо хочете щоб вона і дійсно була такою, перейшла у спадок Вашим дітям, внукам поставтесь до вибору серйозно, приділіть час і скористайтесь порадами спеціалістів.

Я навмисно не називала будівельні про які писала. Хтось одразу зрозумів, а хтось заплутався в здогадках, та я не хочу когось конкретного образити чи виділити, мені ніхто не доплачує за рекламу чи наклеп - тому оцінку робила об'єктивно, з досвіду Івано-Франківсьуого ринку нерухомості. Я написала Вам на що треба звернути увагу, де бути уважним. В роботі звичайно поділюся з клієнтом секретом і вкажу на підводні камені.Уляна РудаУляна Руда


ОСТАННІ НОВИНИ:

РЕКЛАМА

ПЕРША УКРАЇНСЬКА НЕЗАЛЕЖНА МЕДІА ПЛАТФОРМА___ Суспільно-політична газета "Київ З Перцем"
FIRST UKRAINIAN INDEPENDENT MEDIA PLATFORM _______Social-political newspaper "Kyiv With Pepper" ______2014